UA-35035134-1
Ana Sayfa Fidan Çeşitleri Üzüm Fidanı
Cabarnet üzüm Fidanı
  • Cabarnet üzüm Fidanı
Cabarnet üzüm Fidanı
Ürün Kodu : 106006-cab
25.00 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
-
+

Cabarnet üzüm Fidanı

Cabernet Sauvignon, koyu renkli, yüksek tanenli ve asitli, ve güçlü aromalara sahip şaraplar yapan bir siyah üzüm türüdür. Tipik olarak siyah meyve (siyah frenk üzümü(cassis), siyah kiraz) ve bitkisel (dolmalık biber, nane, sedir) aromalar içerir.

Genel olarak MerlotCabernet Sauvignon'dan daha yumuşak ve esnektir. En iyi örnekler güzel bitki, kiraz ve çikolata aromalarını dengeler. Cabernet Sauvignon'un biraz daha fazla omurgası var ve tanen gücü Merlot'tan daha.

Güçlü tanenleri ve gövdesi zengin aromaları ile dengeli, damakta kalıcı ve uzun bir şaraptır. Cabernet üzümü uzun süreli periyotta olgunlaşır. Kırmızı şarapların en koyu ve en ağır olanıdır. Servis sıcaklığının 15-20 derece olması tavsiye edilir.

Kökeni Fransa olan Cabernet Sauvignon üzümü Türkiye'de genellikle Çeşme ve Urla'da yetiştirilmektedir. Siyah, küçük ve kalın kabuklu üzümlerdir. Ayrıca kalın kabuklar üretilen şarabın tanen açısından zengin olmasını sağlar.

Cabernet Sauvignon hafif ve narin yemekleri alt etme potansiyeline sahip çok cesur ve iddialı bir şaraptır. Şarabın yüksek tanen içeriği meşe etkileri ve birçok bölgesel stille ilişkili yüksek alkol seviyeleri, şarabın farklı yiyeceklerle ne kadar iyi eşleştiğini etkilemede önemli rol oynar.

Ürün Etiketleri
Cabarnet üzüm Fidanı
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.